Home · Blog · Ranking Szkolenia HRRanking Szkolenia HR

Znaczenie na rynku każdego biznesu to nie tylko majątek trwały, marka i referencje albo kapitał, ale również pracownicy. Niejednokrotnie to od nich zależy znaczenie firmy na rynku, bez względu na sektor działania. Nic dziwnego, że rodzime przedsiębiorstwa regularnie dbają o kompetencje swoich pracowników. Od kilku lat można zaobserwować na rynku szkoleń wyraźną prosperitę. Nie ograniczył tego nawet miniony problem na rynkach gospodarczych.

Od początków wolnego rynku w Polsce szczególną popularnością cieszą się programy rozwojowe – wnioskujemy z materiału Ranking Imprezy Team Building. Oczywiste jest, że kadra kierownicza o wysokich umiejętnościach to fundament interesu. Korporacje systematycznie proponują kursy z nadzorowania nad projektami, z rozwoju osobowości, motywacji albo z managementu.

Szkolenia takie dzielą się na otwarte a także zamknięte. Te ostatnie organizowane są na polecenie określonych korporacji. Biorą w nich udział wyłącznie pracownicy tych spółek. Kursy otwarte, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych konkretną tematyką. Niestety, osoby korzystające z szkoleń otwartych muszą zazwyczaj regulować płatność za nie z własnej kieszeni. Oczywistym jest, że lokata kapitału we własne umiejętności to dobrze wydane pieniądze.

Przekazywaniem wiedzy na kursach biznesowych parają się najczęściej profesjonalni trenerzy. Większość z nich jest znawcą w wybranym zagadnieniu, np. w technikach kierowania ludźmi, w motywacji, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Wykładowcy powinni posiadać nie wyłącznie rozległą i wyczerpującą znajomość tematu, ale także stosowne wrodzone umiejętności. Ważne jest, aby posiadaną wiedzę w odpowiedni sposób aplikować uczestnikom szkolenia. Pożądana jest również wiedza z mowy ciała, umiejętność przygotowywania prezentacji i podtrzymywania więzi na płaszczyźnie nauczyciel uczeń.

Metodyka szkoleń biznesowych jest często podobna. Wykorzystuje się transmisje multimedialne, omawianie przykładów z rzeczywistości, działania w grupach i testy. Bywa, że przewidziane są także specjalne spotkania pogłębiające wiedzę po odbyciu kursu. Im bogatszy temat, tym dłuższe zajęcia, zaprojektowane nawet na trzy dni.Segment warsztatów dla menedżerów rośnie szybko i jest prawie pewne, że ta koniunktura nie nie ulegnie zmianie w niedalekiej przyszłości. Coraz częściej organizowane są ponadto eventy integracyjne połączone z kursami. Ich dużą zaletą jest nie tylko sposobność szkolenia, ale również scalenie zespołu pracowników.

01.10.2014. 13:22