Home · BlogTeksty źródłowe - gry decyzyjne

Gorąco prosimy klientów prowadzonych przez naszą organizację szkoleń i symulacji decyzyjnych w programie rozwoju kompetencji technicznych o opanowanie najważniejszych treści z opublikowanych na tej stronie lektur przed wykładem Gry Strategiczne.

Przewodnik inż.elektryka t.4

Teoria regulacji.Podstawy,analiza,projekt

Regulacja automatyczna w inż. chemicz.
Gry symulacyjne – podstawy praktyczne
Rachunek wariacyjny część I
Elektryczne przyrządy pomiarowe
Instrukcja o znakach i sygnałach na drodze
Technologia /kierunek mechaniczny/
Sterowanie eksploatacją urządzeń
Laboratorium napędu elektrycznego
Polimery czynne w inżynierii ochrony środowiska
Planowanie społeczne w przedsiębiorstwie
Konstrukcje żelbetonowe część 2
Przemysł siarkowy w Polsce.
Poradnik inżyniera -spawalnictwo t. 2
Przetwórstwo tworzyw sztucznych.
Say it with us Kurs języka angielskiego dla zaawansowanych
Spawalnictwo.Leksykon inżyniera . /protokół nr 7 - zamiany/
Instalowanie i wyposażenie radiostacji amatorskich.
Zabezpieczenia antykorozyjne w budow.przemysł.Przewodnik proj.
Fizyka ciała stałego
Dzwięk i technika Hi-F
Organizacja ruchu kolejowego
Domowy stolarz. Biblioteka Młodego Technika
Psychologia uczenia się t.II
Mikrokomputery ASEMBLER 8086/88
Derive.Pomocnik matematyczny wersja 2.0
Marketing.Droga do sukcesu
Ilustrowany Poradnik.Rośliny domowe
Programowanie baz danych w systemie Clarion. 274str.,23cm.
Automatyczne testowanie w mikroelektronice.Wyd.I 432str.,23cm.
Fizyka sportu 334 str., 24 cm
Anatomia człowieka
Telewizja - Leksykon Wyd.XV niemieckie 560 str., 24 cm
Historia ustroju i prawa polskiego 655 str., 25 cm
MS-DOS 6.2 bez tajemnic 303 str., 24 cm
Przesłanki racjonalnego zarządzania Między wiedzą a działaniem 312 str., 20 cm
Gry symulacyjne – podstawy praktyczne
Designer 4.0 w.polska i angielska 327 str., 23 cm
Prawo karne w pytaniach i odpowiedziach część ogólna 269 str., 21 cm
Oczyszczanie przemysłowych gazów odlotowych Inżynieria chemiczna Wyd.II 485 str., 24 cm
Kredyty dla przedsiębiorczych 159s 20cm
Pierwsze kroki z Excel 5PL do Windows 135s 24cm
Excel 5 PL dla Windows pierwsze kroki 308 str,24 cm
Dyskusje konstytucyjne Zawiera wstępny projekt Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej 216 str,20 cm
Auto CAD LT dla Windows Wersja polska i angielska
Zbiór zadań testowych z matematyki dla uczniów szkół średnich i kandydatów na wyższe uczelnie cz.1 zadania testowe z pełnym rozwiązaniem
Aparaty elektryczne w pytaniach i odpowiedziach 291 str, 20 cm
Jakościowa i ilościowa analiza chemiczna 272 str, 24 cm
Wielka księga ogrodów 285 str, 30 cm
Encyklopedia biznesu t1 wyd1
Prawo amerykańskie Wyd.III 292 str, 24 cm
Elementy teorii obwodów T.2 Wyd.III 410 str, 24 cm
Kredyty,pożyczki i gwarancje bankowe wyd 1 627s 20cm
Algorytmy i struktury danych 290 str, 24 cm
Słownik komputerów i internetu 20 cm
Podręczny słownik medyczny angielsko-polski polsko-angielski 1083s 20cm
BHP w praktyce 787s 23cm
Słownik ochrony środowiska i ochrony pr zyrody polsko-angielski 679 str, 21 cm
Aspekty kombinatoryki 289 str, 24 cm
Zarządzanie operacyjne w dobie globalizacji 265 str, 24 cm
Analiza matematyczna w zadaniach cz.1 510s 24cm

02.12.2014. 14:17

Jesienny Raport o Rynku Szkoleń


Polscy specjaliści ds. kadr najchętniej kupują szkolenia związane z wiedzą ekspercką, w drugim priorytecie w związane z ich sektorem gospodarki, a w trzeciej –menedżerskie oraz ogólnorozwojowe. Głównie zamawiają te programy z House of Skills. Powyższe dane przedstawia Ranking treningi biznesowe.
W badaniu, przeprowadzonym we wrześniu przez Klub Menedżerów HR, wzięły udział 832 osoby – pracownicy i szefowie działów HR. Tylko co trzeci ankietowany uznał, że łatwo na rynku o „gwiazdę”: trenera, który łączy umiejętności szkoleniowca z praktyką zdobytą na menedżerskim stanowisku. Co ciekawsze, dwóch na trzech HRówców niżej ceni jakość szkoleń finansowanych z dotacji unijnych, niż tych klasycznie komercyjnych.
Ponizej zacytujemy jedynie wybrane wyrywkowe elementy ankiety:
 • Uważam, że : Jest wielu trenerów, którzy łączą bogatą praktykę biznesową z dobrym warsztatem dydaktycznym – 32% HRowcy ufają swojej ocenie. Blisko osmiu na dziesięciu przyzakupie szkolenia kieruje się metodami szkoleniowymi. Dla zamawiających najważniejsze jest niska i umiarkowana cena.
 • Przy wyborze mojej firmy kieruję się w dużym stopniu: Wrażeniami i oceną po spotkaniu – prezentacji oferty przez firmę szkoleniową – pozytywnie odpowiedziało 94% badanych
 • Tylko co piąta firma zamawia kursy informatyczne i komputerowe, oraz wyjazdy integracyjne. W mojej firmie mocno inwestujemy w szkolenia: Integracyjno – motywacyjne – 26%
 • Dwie trzecie firm wyżej ceni szkolenia zamknięte.
 • Badanych poproszono o wskazanie po jednej - najlepszej w ich opinii – firm szkoleniowych z 10 najważniejszych kategoriach tematycznych. Dodatkowo, ankietowani oceniali wskazane przez siebie firmy – przyznając im punkty. W efekcie powstał ranking pięciu najlepszych firm z każdej tematyki
 • Ankietę wypełniły 832 osoby. 78% reprezentowało przedsiębiorstwa, 14% instytucje publiczne, 8% organizacje non profit i inne.
 • W rankingu uwzględniono firmy, które w danej kategorii wskazało min. 5 osób – chodziło o wyłonienie firm, które jako „najlepsze” wskazało co najmniej kilka osób, niezależnie od siebie.

  06.11.2014. 08:17

  Ranking Szkolenia HR

  Znaczenie na rynku każdego biznesu to nie tylko majątek trwały, marka i referencje albo kapitał, ale również pracownicy. Niejednokrotnie to od nich zależy znaczenie firmy na rynku, bez względu na sektor działania. Nic dziwnego, że rodzime przedsiębiorstwa regularnie dbają o kompetencje swoich pracowników. Od kilku lat można zaobserwować na rynku szkoleń wyraźną prosperitę. Nie ograniczył tego nawet miniony problem na rynkach gospodarczych.

  Od początków wolnego rynku w Polsce szczególną popularnością cieszą się programy rozwojowe – wnioskujemy z materiału Ranking Imprezy Team Building. Oczywiste jest, że kadra kierownicza o wysokich umiejętnościach to fundament interesu. Korporacje systematycznie proponują kursy z nadzorowania nad projektami, z rozwoju osobowości, motywacji albo z managementu.

  Szkolenia takie dzielą się na otwarte a także zamknięte. Te ostatnie organizowane są na polecenie określonych korporacji. Biorą w nich udział wyłącznie pracownicy tych spółek. Kursy otwarte, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych konkretną tematyką. Niestety, osoby korzystające z szkoleń otwartych muszą zazwyczaj regulować płatność za nie z własnej kieszeni. Oczywistym jest, że lokata kapitału we własne umiejętności to dobrze wydane pieniądze.

  Przekazywaniem wiedzy na kursach biznesowych parają się najczęściej profesjonalni trenerzy. Większość z nich jest znawcą w wybranym zagadnieniu, np. w technikach kierowania ludźmi, w motywacji, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Wykładowcy powinni posiadać nie wyłącznie rozległą i wyczerpującą znajomość tematu, ale także stosowne wrodzone umiejętności. Ważne jest, aby posiadaną wiedzę w odpowiedni sposób aplikować uczestnikom szkolenia. Pożądana jest również wiedza z mowy ciała, umiejętność przygotowywania prezentacji i podtrzymywania więzi na płaszczyźnie nauczyciel uczeń.

  Metodyka szkoleń biznesowych jest często podobna. Wykorzystuje się transmisje multimedialne, omawianie przykładów z rzeczywistości, działania w grupach i testy. Bywa, że przewidziane są także specjalne spotkania pogłębiające wiedzę po odbyciu kursu. Im bogatszy temat, tym dłuższe zajęcia, zaprojektowane nawet na trzy dni.  Segment warsztatów dla menedżerów rośnie szybko i jest prawie pewne, że ta koniunktura nie nie ulegnie zmianie w niedalekiej przyszłości. Coraz częściej organizowane są ponadto eventy integracyjne połączone z kursami. Ich dużą zaletą jest nie tylko sposobność szkolenia, ale również scalenie zespołu pracowników.

  01.10.2014. 13:22

  << Pierwszy < Poprzednia [23 / 23] Następna > Ostatni >>